6 91398
0


استقبال از نصب تابلوی کتاب‌فروشی‌ها در خیابان‌های شهر تهران


احمد مسجد جامعی عصر روز پنج‌شنبه (30 آبان‌ماه) و در ادمه برنامه کتابگردی، با حضور در راسته کریمخان از کتابفروشی‎ها این منطقه از تهران بازدید کرد.

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، همچنین عضو شورای اسلامی شهر تهران با حضور در انتشارات کلک سیمین،کتاب نفیس «شاهنامه شاه طهماسب» را تورق کرد و با بیان اینکه قسمت‌های مختلفی از شاهنامه تصویرگری شده است، خواستار تصویرگری بخش مربوط به خلقت در این مجموعه نیز شد.

مسجد جامعی با تاکید بر اینکه شاهنامه‌پژوهی یک مقدار غریب مانده است، از زحمات این مجموعه در گردآوری و بازآفرینی متون فاخر ایرانی تشکر کرد.

وی هم چنین از واحد سینمایی انتشارات کِلک سیمین بازدید کرد و با معلم‌ و دانش‌آموزان کلاس درس سواد رسانه‌ای که در حال برگزاری بود، عکس یادگاری گرفت.

انیمیشن شاهنامه فردوسی ساخته می‌شود

مدیر انتشارات کِلک سیمین نیز در این دیدار از پخش سریال شاهنامه فردوسی به صورت انیمیشن به همت این انتشارات و بنیاد فردوسی خبر داد.

اسدالله معظمی گودرزی، یکی از اولویت‌های این مجموعه را تمرکز بر بازخوانی شاهنامه و تمرکز بر دایره المعارف‌نویسی عنوان کرد.

نیکنام حسینی‌پور و احمد مسجد جامعی در پایان روز کتابگردی در آخرین ایستگاه از انتشارات چشمه بازدید کردند.

 مسجد جامعی در این دیدار با بیان اینکه کار فرهنگی و کتاب در عمل سود ندارد، گفت: بازدید از کتابفروشی‌ها و ارج و احترام گذاشتن به این قشر خود می‌تواند انگیزه ادامه فعالیت را به این عزیزان بدهد.  

حسن کیائیان، مدیر انتشارات چشمه نیز با اشاره به اینکه خیابان کریم‌خان جایگاه ویژه‌ای در شهر دارد، از طرح نصب تابلوهای راهنمای کتابفروشی‌ها استقبال کرد و از شهردار این منطقه خواست تا این تابلوها مقابل کتابفروشی‌های کریم‌خان هم نصب شوند.

بیست و هفتمین دوره هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ 23  آبان ماه در سراسر کشور آغاز شده است و تا 30 آبان ماه ادامه دارد. همچنین فایل پوستر و تیزر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران بر روی سایت هفته کتاب به نشانی اینترنتی hafteyeketab.ketab.ir بارگذاری شده است.