25 81398
0


«کافه کتاب ققنوس» با 1200 مهمان افتتاح شد


گالری و کافه کتاب ققنوس در دومین روز از هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با حضور اهالی فرهنگ و کتاب گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب به نقل از ستاد خبری بیست‌و‌هفتمین دوره‌ی هفته‌ کتاب جمهوری اسلامی ایران، کافه کتاب ققنوس با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر عصر روز جمعه (24 آبان ماه) فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد.

مدیر موسسه‌ی فرهنگی-هنری ققنوس (راوی دوران) در رابطه با برنامه‌های این روز گفت: همزمان با افتتاح کافه کتاب، نمایشگاهی از آثار استاد حسین محجوبی تحت عنوان "راوی دوران" نیز در معرض دید عموم قرار گرفته است و از آثار جدید این هنرمند رونمایی خواهد شد.

مهدی حسین‌زادگان اظهار کرد: برای مراسم افتتاح این کافه کتاب حدود یک هزار و 200 نفر مهمان از تهران و سایر شهرستان‌ها دعوت به عمل آمده است که از آن جمله می‌توان به استاد حسین محبوبی، استاد احمد مسجدجامعی، استاد عبدالله انوار، استاد قباد شیوا و استاد آیدین آغداشلو اشاره کرد.

وی با بیان اینکه ساختمان «کافه کتاب ققنوس» در سال 1334 بنا شده است، افزود: در ابتدا قرار بود این مکان تبدیل به کتابفروشی شود، اما در نهایت به این نتیجه رسیدیم که قسمت گالری و کافه کتاب را نیز به آن اضافه کنیم.

حسین‌زادگان گفت: بازسازی این ساختمان 20 ماه زمان برده و بالغ بر سه میلیارد تومان هزینه داشته است و از لحاظ طراحی سعی کرده‌ایم جایی درخور مردم و علاقه‌مندان هنر و کتابخوانی باشد.

وی ادامه داد: در این کافه کتاب افراد می‌توانند با خیال راحت ساعت‌ها کتاب بخوانند و از فضای موجود استفاده کنند، حتی اگر قصد خرید کتاب نداشته باشند.

مدیر موسسه فرهنگی-هنری ققنوس در پایان گفت: علاوه بر کتاب‌های اختصاصی انتشارات ققنوس، کتاب‌های 300 ناشر نیز در معرض دید قرار داده شده است.

بیست و هفتمین دوره هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ 23  آبان ماه در سراسر کشور آغاز شده است و تا 30 آبان ماه ادامه دارد. همچنین فایل پوستر و تیزر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران بر روی سایت هفته کتاب به نشانی اینترنتی hafteyeketab.ketab.ir بارگذاری شده است.