27 61398
0


طرح پاییزه همزمان با هفته کتاب برگزار می شود


تهران - ایرنا - مدیرعامل موسسه خانه کتاب و دبیر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر حمایت این موسسه از کتابفروشی ها در قالب طرح های فروش فصلی به عنوان یکی از مهمترین اولویت های آن یادآور شد: طرح پاییزه کتاب همزمان با هفته کتاب در سراسر کشور برگزار می شود.

محسن جوادی ، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هفته گذشته (۱۶ شهریور) طی حکمی  نیکنام حسینی پور ، مدیرعامل موسسه خانه کتاب را به عنوان دبیر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی منصوب کرد و در خلال احکامی جداگانه اعضای شورای سیاستگذاری این دوره از هفته کتاب را نیز معرفی کرد. هفته کتاب معمولا در سومین هفته آبان و همزمان با روز ملی کتاب و کتابخوانی (۲۴ آبان) در کشور برگزار و طی آن برنامه های مختلفی از جمله حضور نویسندگان و مترجمان در کتابفروشی ها برای دیدار با مخاطبان تدارک دیده می شود.
تحقق شعار وزارت ارشاد، ایران؛ فقط تهران نیست
حسینی پور درباره کم و کیف اقدامات و فعالیت های انجام شده برای برگزاری هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در گام بیست و هفتم به خبرنگار ایرنا گفت: یکی از مهمترین اقدامات و فعالیت های موسسه خانه کتاب در سال جاری گام برداشتن در مسیر تحقق شعار ایران؛ فقط تهران نیست  از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استوار شده که در تمام رخدادها و رویدادهای فرهنگی هنری این اصل بر پیشانی نوشت فعالیت ها قرار گرفته است.
وی ادامه داد: برای برگزاری بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی نیز در کنار تمام فعالیت ها تلاش می کنیم محوریت بخشی از برنامه ها را بر پاسداشت مفاخر فرهنگ و ادب کشور قرار دهیم. افرادی که با وجود طبعی بلند و قریحه ای نخبه گرا به سبب دور بودن از پایتخت و تمرکز فعالیت های رسانه ای برای عموم مردم کمتر شناخته شده هستند. در قالب هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برای معرفی بیشتر این مفاخر فرهنگ و ادب به مخاطبان یار مهربان برنامه های متنوعی را تدارک دیده ایم.
ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی؛ سرمایه ...